• +48 85 74 83 216
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Panel kontrolny


Panel kontrolny odbioru surowca służy do ciągłego monitorowania ilości i parametrów surowca dostarczanego do zakładu mleczarskiego. Przeznaczony jest dla działu lub osoby, która decyduje o jego wykorzystaniu w produkcji. Pozwala na szybką identyfikację jakości surowca i dzięki temu na jego odpowiednim wykorzystaniu.

Jako surowiec należy rozumieć zarówno mleko surowe jak jego pochodne np. serwatka, śmietana itp. Nasz system pozwala na rejestrację zarówno mleka ze skupu jak i z zakupu lub z przesunięcia. Dzięki temu w jednym miejscu znajduje się rejestr całego surowca dostarczonego do zakładu.

Każda dostawa jest badana przez laboratorium. Parametry mleka takie jak tłuszcz, białko, ilość komórek somatycznych czy bakterii a przede wszystkim obecność antybiotyku są podstawą do podjęcia decyzji o dalszym wykorzystaniu przyjętego surowca.

Panel kontrolny kompletuje wszystkie dane o dostawach w jednym miejscu. Zbiera dane z przyjęcia oraz z laboratorium. Widać ilość przyjętego surowca oraz jego parametry jakościowe.

System automatycznie analizuje dane i wyświetla odpowiednie komunikaty dla użytkownika. Analizie podlegają zarówno dane jakościowe takie jak obecność antybiotyku czy podwyższona ilość bakterii jak i porównanie ilości z dostaw i przyjęcia. Użytkownik panelu na bieżąco może śledzić te parametry a system na bieżąco informuje go o jakości surowca.

 


Please publish modules in offcanvas position.