• +48 85 74 83 216
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Praca z mapą


 

   Planowanie jest zazwyczaj trudnym procesem, wymagającym od osoby, która to wykonuje, dobrej znajomości położenia gospodarstw w terenie, możliwości dojazdu czy stanu dróg. Podczas układania trasy trzeba mieć wiedzę o pojemności cysterny, przewidywanej ilości dostaw, indywidualnych porach odbioru. Trzeba przewidzieć kolejność odbiorów oraz wyznaczyć miejsca pozostawienia/odbioru przyczepy, zadbać o to, aby długość i czas przejazdu były optymalne.

Rozwój technologii pozwala obecnie na zmianę podejścia do procesu planowania tras. Wykorzystując mapy online, serwisy optymalizacyjne i geolokalizacyjne oraz własne zasoby danych o dostawcach, można zdecydowanie przyspieszyć i uprościć ten proces. Dla mleczarni przekłada się to na oszczędności związane ze skróceniem czasu przygotowania planu i zmniejszeniem kosztów odbioru mleka.

Największą zaletą prezentowanego rozwiązania jest możliwość planowania trasy bezpośrednio na mapie. Użytkownik widzi punkty na trasie oraz gospodarstwa w obszarze mapy, które nie są na trasie.
Może swobodnie umieszczać lub usuwać dostawców z trasy. Może też wyznaczać miejsca pozostawienia/odebrania przyczepy.

Mając punkty trasy, ostatnie dostawy i pojemność zbiorników samochodu, łatwo jest zaplanować optymalne zapełnienie cysterny.

Naszą usługę oparliśmy o jeden z najlepszych systemów mapowych OpenStreetMap.
Jedną z jego  wielu zalet jest to, że jest to projekt społeczności internetowej powstały celem stworzenia darmowej, swobodnie dostępnej mapy całego świata.

Rozpoczynając użytkowanie zwykle nie mamy współrzędnych GPS gospodarstw. A ich zebranie jest konieczne aby można było wykorzystać mapę oraz wykonać optymalizację. Proces ich zbierania ze względów technicznych i logistycznych może być żmudny i czasochłonny. Dla ułatwienia tej czynności udostępniamy Państwu możliwość automatycznego rozpoznania lokalizacji gospodarstw na podstawie adresu ! Wykorzystując nasz serwis geolokalizacji oraz funkcjonalność w kartotece osobowej, w ciągu kilku minut przypiszemy współrzędne GPS dla  każdego gospodarstwa, które ma poprawnie wpisany adres.

Do optymalizacji tras uruchomiliśmy własny, specjalizowany serwer. Program Cysterna wykorzystuje go automatycznie i pozwala na optymalizację zarówno pojedynczej trasy jak i zbudowanie od nowa planu tras dla części lub wszystkich dostawców.

Wszystkie wyższej opisane funkcjonalności w powiązaniu z naszym systemem do nawigacji dla kierowców cystern ccMapa, dają Państwu kompletną usługę, która pozwala zaplanować trasę, poprowadzić kierowcę od dostawcy do dostawcy oraz przesłać ilości odebranych litrów na serwer.  

 

 


Please publish modules in offcanvas position.